Membrana dachowa

Membrana dachowa, znana także jako folia dachowa paroprzepuszczalna, czy też folia wstępnego krycia, jest niezbędnym elementem konstrukcji dachu. Rolą membrany dachowej jest zapobieganie zawilgoceniu więźby i warstwy termoizolacyjnej oraz zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza w domu. Od zewnątrz zatem dobra folia paroprzepuszczalna chroni przed strumieniem wody, od wewnątrz natomiast przepuszcza parę wodną nagromadzoną w tynkach i zaprawach, jak i tę wytwarzaną w trakcie wykonywania codziennych czynności, takich jak gotowanie czy pranie. W praktyce oznacza to, że nie tylko osłania drewniane elementy konstrukcji dachu i pomaga docieplić dom, ale także zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów.

Biorąc te czynniki pod uwagę, stając przed decyzją o zakupie, nasz wybór powinien opierać się na optymalnym połączeniu trzech elementów (nie wliczając tego najbardziej subiektywnego, jakim jest cena folii dachowej), czyli wspomniana już wodoszczelność i paroprzepuszczalność oraz wytrzymałość mechaniczna i odporność na promieniowanie UV, które istotne będą głównie podczas montażu membrany. Aby membrana działała skutecznie, bilans przepływu pary wodnej przez przegrodę (dach) musi być zrównoważony; ilość pary wodnej opuszczającej dach musi być co najmniej taka sama, jak ilość wchodząca.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo a przyślemy Ci próbki folii Turbo Plus. Bezpłatnie.

 

Producentem uznanych na rynku budowlanym wysokoparoprzepuszczalnych membran dachowych Turbo+ jest Fiberweb Blowitex GmbH. Ten solidny niemiecki producent, oprócz produkcji, także sprzedaje i dystrybuuje swoje produkty dla szczególnie wymagających klientów na terenie Niemiec, a także poza granicami. Oprócz wysokojakościowych wyrobów podkładowych na dachy, takich jak membrany Turbo+, które silnie konkurują z innymi znanymi markami, firma jest uznanym producentem tkanin łączonych do zastosowań przemysłowych. Poza produktami słynących ze swoich wysokich parametrów technicznych w sektorze budowlanym, osobne linie produkcyjne skierowane są także do innych sektorów, wymagających bardzo wysokiej jakości wykonania, takich jak: medycyna, przemysł filtrujący a także przemysł samochodowy.

 

 

 

MEMBRANA WYSOKOPRZEPUSZCZALNA TURBO+ 3000

 

MEMBRANA WYSOKOPRZEPUSZCZALNA Z KLEJEM TURBOfix 3000

 

MEMBRANA WYSOKOPRZEPUSZCZALNA TURBO MAXIMUM szczególnie wzmocniona

 

 

TAŚMA KALENICOWA TURBOvent 320

 

 

Call Now ButtonZadzwoń: 697 701 020