Opis ogólny

Dla posiadacza strychu, który nie jest eksploatowany codziennie, któremu zależy na zachowaniu estetyki poddasza, a także zmaksymalizowaniu ilości wolnego miejsca – praktyczniejszym wyborem od tradycyjnych schodów wolno stojących będą schody strychowe rozkładane.

Jest to o tyle ważne, że strych zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w dzisiejszych czasach, gdy standardem staje się budowanie domu bez podpiwniczenia.

Ze względu na łatwość montażu nie powinny sprawiać trudności nawet jednej osobie, a fakt że składają się do rozmiaru kompaktowej skrzyni ukrytej ponad stropem czyni je wygodnym i praktycznym wyborem dla Twojego poddasza.

Schody strychowe zajmują bardzo mało miejsca, umożliwiając zagospodarowanie przestrzeni wedle własnego uznania. Mogą być obudowane balustradą dla dodatkowego bezpieczeństwa w przestrzeni strychowej. Dla zapewnienia łatwości użytkowania możliwym jest zainstalowanie poręczy przy schodach. Aby ograniczyć poślizg w formie rozłożonej, końcówki nóg schodów można dodatkowo wyposażyć w stopki antypoślizgowe.

Zalety

Schody strychowe gwarantują bezpieczny i łatwy dostęp do powierzchni strychowych bez potrzeby instalowania zajmujących miejsce i  kosztownych tradycyjnych schodów.

Rozkładane schody strychowe zaspokoją wszystkie potrzeby dotyczące technologii i wymogów bezpieczeństwa, maksymalizując przystępność i komfort użytkowania.

Schody strychowe wymagają minimalnej ilości miejsca do spełniania swojego zastosowania. Gdy są złożone poszczególne fragmenty kryją się w przestrzeni strychowej, zwiększając dostępne miejsce pomieszczenia poniżej.

System instalacji schodów strychowych umożliwia łatwy montaż przez dwie osoby. Wysokość schodów można łatwo dostosować do warunków otoczenia. Schody są wcześniej złożone i nie wymagają dodatkowego montażu przed instalacją.

Kompaktowa budowa klapy schodów strychowych gwarantuje łatwość w obsłudze. Pręt otwierający należy do zaopatrzenia wszystkich schodów strychowych umożliwiając łatwość otwierania i zamykania.

MONTAŻ SCHODÓW

PRZED MONTAŻEM

Należy sprawdzić czy w pomieszczeniu jest wystarczająco przestrzeni, aby schody strychowe mogły w pełni się otworzyć. Należy zwrócić uwagę, że schody stropowe rozkładają się po łuku, a nie w linii prostej, zwiększając niezbędną ilość miejsca.

Jeśli przestrzeń którą dysponujesz jest ograniczona, weź to pod uwagę przy wyborze modelu schodów strychowych.

Pamiętaj że schody strychowe po rozłożeniu nie powinny znaleźć się przy samej ścianie – to może utrudnić wchodzenie na nie w komfortowy sposób.

Warto też dopasować wielkość otworu do wymiarów skrzyni schodów strychowych – można tego dokonać przez zmianę położenia wymian – drewnianych belek umieszczonych prostopadle do belek stropowych.

MONTAŻ

Ogólne kroki montażu schodów strychowych:

1.    Instalacja głównej skrzyni z drabinką do wymianów.
2.    Dopasowanie i instalacja kołnierza paroizolacyjnego.
3.    Dodanie łat montażowych przy krótszych krawędziach otworu.
4.    Oparcie schodów na łatach montażowych.
5.    Zamocowanie schodów do wymianów.
6.    Zdemontowanie łat montażowych.
7.    Wypełnienie szczelin wokół skrzyni wełną.
8.    Docięcie stopni drabinki do wymaganej wysokości.
9.    Montaż klapy

RODZAJE SCHODÓW

Schody drewniane segmentowe

LWS Plus  – sztandarowy model schodów strychowych FAKRO. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom gwarantuje niezrównany komfort i prosty, błyskawiczny montaż. Klapa w neutralnym, beżowym kolorze jest wysoce termoizolacyjna i może zostać pomalowana lub oklejona, aby harmonizować z wystrojem pomieszczenia.

 

schodom strcyhowy,LWK Plus – schody stropowe LWK Plus oferują wszystkie spośród zalet modelu LWS: łatwość montażu, właściwości termoizolacyjne i komfort użytkowania. Różnicą jest wyposażenie w stopki antypoślizgowe, dodatkową poręcz i klapę wykończoną stylowym, białym kolorem.

 

strychoweSchody LWZ Plus są idealne dla klienta, któremu zależy na jak najszybszym montażu. Stalowa rama połączona z kątownikami i listwami gwarantuje że montaż okaże się błyskawiczny i bezproblemowy, a wykończenie szczeliny postmontażowej nie nastręczy trudności.

 

Schody strychowe termoizolacyjne

ze schodami Fakro

LWT – Schody strychowe LWT stanowią dobry wybór do energooszczędnego domu lub mieszkania. Pozwalają na zminimalizowanie strat ciepła wynikających z różnicy temperatur między zamieszkanymi pomieszczeniami a rzadziej eksploatowanym strychem. Schody stropowe LWT są markowane czwartą (najwyższą) klasą szczelności.

ze schodami FakroLWT Passive House – model schodów strychowych LWT Passive House polecany jest do budownictwa pasywnego. Połączenie schodów ze stropem i ich właściwości termoizolacyjne umożliwiają utrzymanie wyjątkowo dobrej szczelności bez mostków termicznych. Działanie schodów strychowych LWT Passive House otrzymało czwartą (najwyższą) klasę szczelności i certyfikat Passive House.

ze strychowymiLTK Energy – schody LTK Energy to nowatorskie rozwiązanie do budownictwa energooszczędnego. Oferują niezrównaną wygodę korzystania i parametry termoizolacyjne potwierdzone czwartą (najwyższą) klasą szczelności.

 

Schody strychowe metalowe

cennik schody fakroLMS Smart – Schody stropowe LMS Smart składają się z trzech metalowych segmentów oraz skrzynki i klapy z drewna sosnowego. Termoizolacyjną klapę w kolorze neutralnego beżu można łatwo pomalować lub okleić, dopasowując ją do wystroju pomieszczenia.

 

z cennikiem schodow strychowychLMK Komfort – model schodów strychowych LMK Komfort oferuje wszystkie udogodnienia modelu LMS. Dodatkowo, schody są wyposażone w czerwoną poręcz, zamocowaną do kątowników drabiny, która znacząco ułatwia korzystanie z nich. Termoizolacyjna klapa modelu LMK jest w schludnym, białym kolorze.

 

z cennikiem Fakro schodow 2018LML Lux – schody strychowe o budowie segmentowej LML Lux oferują nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale też możliwość dopasowania długości drabiny do wysokości pomieszczenia, znacząco ułatwiając proces montażu.

 

AKCESORIA

Barierka LXB-U

Wykonana z sosnowego drewna barierka LXB-U zabezpiecza otwór włazu schodów od strony strychu. Montowana jest bezpośrednio do podłogi strychu z użyciem kątowników i dodatkowo umocniona stalowymi płaskownikami. Rozmiar barierki jest dostosowany do największego rozmiaru schodów stropowych, co pozwala na dopasowanie jej do mniejszych włazów bez konieczności zmieniania długości poprzeczek.

 

Listwy LXL

fakro schody tanioListwy wykończeniowe LXL pozwalają na ukrycie szczelin montażowych w stropie. Występują wykonane z drewna sosnowego w kolorach białym i naturalnym lub z PVC w kolorze białym. Umożliwiają proste i estetyczne wykończenie zamontowanych schodów strychowych, w przypadku listw PVC nawet bez używania gwoździ.

 

Stopki LXL

fakro gdzie kupic schodyDostępne do schodów drewnianych (poza czterosegmentowymi i LDK) brązowe stopki antypoślizgowe nadają drabinie schodów strychowych estetyczny wygląd i gwarantują stabilność. Sprawiają również, że dolny segment drabiny nie grozi porysowaniem podłogi.

 

Poręcz LXH

Połączenie komfortu i bezpieczeństwa – poręcz LXH ułatwia poruszanie się po drabinie schodów strychowych w wygodny i bezpieczny sposób. Montowana jest do górnego segmentu drabiny po lewej stronie, co uniemożliwia jednoczesne wykorzystanie mechanizmu LXM.

Instrukcje montażu

ZAMÓW TOWAR PRZEZ TELEFON